Добредојдовте во Чангвен

Врвен производител на садови од нерѓосувачки челик во Кина. Прилагодување на OEM/ODM Давател на услуги на садови за готвење од нерѓосувачки челик.

Жешки продажни производи

CHANGWEN Основана е во 2002 година.
Сетови за садови од нерѓосувачки челик, пареа, воки, тави за пржење, тави за сос, тенџериња за супи и залихи, производител на кујнски прибор популарен по својот висок квалитет, кредит и иновативност.

Категории на производи

Како производител на садови за готвење, CHANGWEN развива, произведува и продава прибор за готвење и кујнски прибор повеќе од 20 години, обезбедувајќи OEM и ODM услуги и покрива низа производи за садови за готвење Сетови, тенџериња, тепсија, тави за пржење, тави, работи , печење, котлиња, пареа, тенџериња, шпорет и сл. за да се гарантира врвен квалитет и брзо време на испорака.

За ЧАНГВЕН

Повеќе од 20 години

На искуство


CHANGWEN е претпријатие за производство на кујнски прибор кој интегрира дизајн, развој, производство и маркетинг. Позната база за производство на не'рѓосувачки челик во Кина од 2002 година 20-годишно професионално производствено искуство во комплети за садови од не'рѓосувачки челик, прибор за јадење и котли за свиркање Прилагодена ЕДНА СЕРВИС. Фабрика од 98,000 квадратни метри со автоматизирани производни линии меѓународно признати сертификати од BSCI, FDA, LFGB итн. Извоз во земји и региони низ светот. Навремена испорака.

1.Диверзификација на производите, производни суровини слој по слој проверка за да се обезбеди квалитет на производот.
2.Со ресурсите на синџирот на снабдување, фокусирајте се на производство и истражување и развој, цена и техничка поддршка.
3. Имаме професионален деловен тим, оперативен тим, тим за набавки и тим за контрола на квалитетот на производите, за да им обезбедиме на клиентите најквалитетна услуга.
4.Од своето основање, компанијата придава големо значење на корпоративниот имиџ и изградбата на брендот.

98,000m²
Модерна фабрика

$ 50M
Излез на години

50 +
Собраниска линија

500 +
Квалификувани вработени

Фабрика за садови од нерѓосувачки челик
Фабрика за садови од нерѓосувачки челик
Фабрика за садови од нерѓосувачки челик
Фабрика за садови од нерѓосувачки челик
Фабрика за садови од нерѓосувачки челик
Фабрика за садови од нерѓосувачки челик

Changwen прибор за готвење, врвен производител на садови од нерѓосувачки челик

Едношалтерско производство на садови за готвење

Ние сме секогаш лидер во индустријата за производство на садови и им обезбедуваме на нашите клиенти целосен опсег на услуги за производство на садови за готвење.
Можеме да комбинираме компоненти од различни форми, различни бои и различни материјали за садови од нерѓосувачки челик. Дното на тенџерето може да се избере од еден слој, 3 слоја, 5 слоја или да се прилагоди според вашите потреби.

процес на производство на садови за готвење

Сечење

процес на производство на садови за готвење

Длабоко цртање

процес на производство на садови за готвење

полирање

процес на производство на садови за готвење

капаци

процес на производство на садови за готвење

Рачки и копчиња

процес на производство на садови за готвење

Монтажа

процес на производство на садови за готвење

Кутии во боја

процес на производство на садови за готвење

Главни картони

Услугите што ги обезбедуваме

Садови за готвење од нерѓосувачки челик OEM/ODM


Changwen е експерт за дизајн и производство на висококвалитетни садови од нерѓосувачки челик и водечки снабдувач на садови за готвење од нерѓосувачки челик во Кина. Changwen е посветена на дизајнирање уникатни и иновативни производи. Способности за глобално производство на оригинален дизајн (ODM) и производство на оригинална опрема (OEM). Без разлика дали нашите клиенти обезбедуваат дизајни на садови од нерѓосувачки челик или работат со нас користејќи ги нашите сопствени дизајни, Changwen е во состојба да обезбеди иновативни и висококвалитетни производи за садови од нерѓосувачки челик за нивните потреби.
Changwen дизајнира и произведува висококвалитетни повеќеслојни садови од нерѓосувачки челик што ги задоволуваат кулинарските барања на клиентите. Ќе откриете дека произведуваме висококвалитетни повеќеслојни садови за готвење од не'рѓосувачки челик кој најдобро одговара на вашите потреби доколку:
Глобален бренд кој бара квалитетни партнери за снабдување за ODM.
Продавница на мало за садови од нерѓосувачки челик.
Директна продажба/маркетиншка компанија на повеќе нивоа која бара уникатна линија на висококвалитетни и добро дизајнирани садови за готвење од нерѓосувачки челик.
Трговци кои штотуку влегле во индустријата за пијалоци;
Најдете ексклузивна линија на висококвалитетни повеќеслојни садови од нерѓосувачки челик и индукциски компатибилни садови за готвење за вашата приватна етикета;
Потребен ви е експерт за да прилагоди врвна палета на повеќеслојни нерѓосувачки челик и индукциски компатибилни садови за готвење за вас.

Искуство и технологија

Конкурентни глобални предности


Садовите за готвење Changwen секогаш имаат тројна одговорност: мултифункционална безбедност на имотот и барања за украсување. Чангвен верува дека садовите за готвење што се користат во кујната не само што се лесни за употреба во готвењето, туку и гарантираат дека зготвената храна е безбедна, нетоксична и без остатоци.
Комплет садови за готвење треба да одговараат на извонредната декорација на клиентите за да можат повеќе да уживаат во забавата на домашното готвење.
Нема многу производители на прибор за готвење на пазарот кои можат да ги земат предвид потребите на клиентите на многу начини. По повеќе од 20 години пазарни истражувања и повратни информации од клиентите, Changwen континуирано ги подобрува своите производи и им обезбедува на клиентите висококвалитетни, безбедни и исклучителни садови за готвење. Changwen е посветена на подобрување на удобното и здраво искуство за готвење на клиентите.

Дизајн Способност
98%
Капацитет за производство
96%
Контрола на квалитет
99%
Напредна опрема
98%
+
0
Услужени клиенти
+
0
Долгорочни партнери

позитивни повратни информации

Задоволство на клиентот


Кога првпат почнав да правам садови за готвење, не знаев многу за пазарот. Со помош на Далас, брзо дознав за стилските преференции на локалните корисници и разработив комбинација од различни саксии. На крајот на краиштата, моите клиенти ги сакаат моите производи. Фала Далас за помошта.

Алфред

АлфредМаркетинг Менаџер

Има многу видови на стоки што сакам да ги купам. Барав многу производители на пазарот, но ниту еден од нив не може да ги исполни моите барања. Сè додека не ја најдов компанијата Changwen, нивната способност за приспособување ги задоволуваше моите различни потреби, а времето на испорака беше прецизно, надополнувајќи ја мојата понуда на време.

Алфред

АлфредИзвршен директор

Многу од моите клиенти се добро познати во индустријата и ќе посветат повеќе внимание на квалитетот на нивните производи. Компанијата Changwen има CE, RoHS и други сертификати, кои ги задоволуваат барањата за квалитет на нашите клиенти. Нивните цени се исто така многу разумни. Во иднина ќе работам повеќе со нив.

Клаус

КлаусДизајнер

Блогови и новости

Производителот на садови за готвење го чисти изгорениот сад од нерѓосувачки челик

Тавата од нерѓосувачки челик е изгорена. Кој метод е најдобар за чистење

Ако е јагленисано тавче од нерѓосувачки челик, кој метод е најдобар за чистење Вокот од нерѓосувачки челик е еден вид шпорет што многу семејства ќе го купат сега. Покрај светлиот изглед, тавите од нерѓосувачки челик имаат и карактеристики на отпорност на корозија, безбедност и здравје. Сепак, нерѓосувачкиот челик ...

Најдобрите врвни производители на садови за готвење од нерѓосувачки челик

Зошто да изберете шпорети од нерѓосувачки челик и на што треба да се внимава?

Вид на тенџере од нерѓосувачки челик Всушност, нерѓосувачкиот челик е метален материјал направен од железо и други метали. Садот од нерѓосувачки челик е поиздржлив, отпорен на корозија и има висока јачина од обичните садови. Се применува на тави од нерѓосувачки челик. Постојат три најчести типови, нерѓосувачки челик 304L...

сет нелепливи садови за готвење

Каде да купите садови од нерѓосувачки челик?

Садовите од нерѓосувачки челик станаа вообичаена алатка за готвење во животот. Поради својата убавина, издржливост и здравје, го сакаат семејствата. Дали сакате да поседувате и шпорет од нерѓосувачки челик? Ако сте запознаени со шпорети од нерѓосувачки челик, можете лесно да купите соодветни тенџериња и тави. Доколку ...

сет нелепливи садови за готвење

Брзо разликува висококвалитетен и инфериорен комплет садови од нерѓосувачки челик

Садовите од нерѓосувачки челик најчесто се користат во готвењето, а исто така се еден од најдобрите и најбезбедните садови за готвење. Сепак, како да се процени квалитетот на материјалите од нерѓосувачки челик што се користат за садови за готвење со различни цени на пазарот. Ајде да научиме како брзо да ги идентификуваме предностите и недостатоците на нерѓосувачкиот...

сет нелепливи садови за готвење

Кои се моделите на нерѓосувачки челик и кој е најдобар за правење садови за готвење?

Нерѓосувачки челик е кратенка од нерѓосувачки и киселински челик отпорен. Челикот кој е отпорен на слаби корозивни средства како што се воздух, пареа и вода или има нерѓосувачки својства се нарекува нерѓосувачки челик; Челикот кој е отпорен на хемиска корозија (киселина, алкали, сол и други хемиски...

Комплет садови за готвење од нерѓосувачки челик

Како да го најдам производителот на садовите за готвење

На пазарот има многу производители кои произведуваат садови за готвење од ист вид. Како можеме брзо да најдеме соодветен производител за OEM садови за готвење? Ова бара одредена подготовка. (1) Направете добра работа во позиционирањето на производот и инвестицискиот буџет. Производителот има одредена минимална количина на нарачка за преработените производи...

ПОМОШ

Контактирајте нѐ


Контактирајте не за понуда за вашиот проект, нашите експерти ќе ве контактираат што е можно поскоро.

  • 11-ти кат, зграда 1, Џиангмен Ванда Плаза, округ Пенџијанг, град Џиангмен, провинција Гуангдонг, Кина

Пишете ни е-пошта

е додадена во вашата кошничка.
Плаќање
en English
X